Jak ochraniać beton farbą do posadzek

Farba do posadzek Pilbet – skuteczna ochrona

Jeśli posiadasz w garażu, kotłowni lub pralni posadzki, to wiesz, że muszą być odporne na wiele czynników. Dlatego farba do posadzek Pilbet jest dla ciebie. Posadzki znajdujące się w garażu, wiatrołapie, czy pomieszczeniu gospodarczym są szczególnie narażone na zniszczenie. Zostawiasz tam zabłocone buty, parasole ociekające wodą. Ponadto z kół i podwozia samochodu często ścieka woda z solą lub wydobywają się substancje chemiczne. W tych pomieszczeniach dochodzi do sytuacji, w których posadzka ulega zniszczeniu. Takim sytuacjom zapobiegnie farba do posadzek Pilbet.

Posadzki odporne na ścieranie

Posadzki muszą być trwałe, antypoślizgowe, odporne na wodę, substancje chemiczne i uszkodzenia mechaniczne. Należy je zaimpregnować lakierem lub farbą. Akrylowa farba do posadzek Pilbet  jest odporna na ścieranie i zarysowania, polecana szczególnie do piwnic, garaży i pomieszczeń przemysłowych.

Możesz zastosować farbę do posadzek Pilbet na zewnątrz

Możesz zastosować farbę do posadzek Pilbet na zewnątrz budynku, po wcześniejszym zagruntowaniu.

  • Gruntowanie należy przeprowadzić na suchym podłożu, wolnym od zanieczyszczeń.
  • Kolejnym krokiem będzie rozcieńczenie farby z rozpuszczalnikiem Pillak Polasol A  w taki sposób, by uzyskana konsystencja mogła zostać wchłonięta przez podłoże.
  • Po wyschnięciu tak zagruntowanej powierzchni nanosimy warstwę farby do posadzek Pilbet (nierozcieńczonej). W celu uzyskania trwałej powłoki wymagane jest minimum dwukrotne malowanie właściwą farbą (bez rozcieńczania).

farba do posadzek Pilbet

Akrylowa farba do posadzek Pilbet – szybkie schnięcie

Na rynku dostępne jest cztery rodzaje farb:

  • akrylowe,
  • akrylowo-silikonowe,
  • uretanowo-alkidowe,
  • epoksydowe.

Farbę do posadzek nakładamy wałkiem lub pędzlem dwiema warstwami w odstępie kilku, a nawet kilkunastu godzin. Akrylowa farba do posadzek Pilbet schnie najszybciej, już po kilku godzinach można po niej chodzić. Farbą do posadzek Pilbet możesz malować podjazdy, chodniki, podmurówki.